Рецепт приготування глив, смажених з картоплею, дещо розходиться із загальноприйнятою технологією приготування смажених з картоплею грибів. Хочете знати як? Читайте наш рецепт! Гриби готуються довше, ніж картопля, тому їх необхідно закладати на сковороду насамперед - якщо ви, звичайно, хочете отримати рум'яні апетитні грибочки із золотистою скоринкою, а не тушковане, водянисте, незрозуміло що. Але гливи - гриби незвичайні. При тривалій тепловій обробці вони втрачають так багато вологи, що стають "гумовими". Вихід із цієї ситуації тільки один - смажити гливи та картоплю окремо, а потім, на стадії практично повної готовності, поєднувати воєдино. Хтось може недовірливо посміхнуться: "От, мовляв, смажили все життя гливи з картоплею в одній сковорідці, їли та нахвалювали!". На це я відповім так - достатньо один раз випробувати цей рецепт, щоби сумнівів більше не виникало. Отже, розповідаю, як приготувати гливи, смажені із картоплею, а ви вже вирішуйте, чи варто їх спробувати чи ні!
Інгредієнти:
Гливи - 0,5 Кілограма
Картопля - 1 Кілограм
Цибуля ріпчаста - 1 Штука
Сіль - за смаком
Перець запашний мелений - за смаком
Олія - за смаком
Кількість порцій: 4-5
Як приготувати "Гливи, смажені з картоплею":
1. Вимити та почистити картоплю. Нарізати улюбленим способом - я віддаю перевагу соломці, але можна і скибочками, часточками, брусочками - як душі завгодно.
2. Гливи обережно (дуже тендітний грибочок, не любить грубих дотиків та надлишку вологи!) промити, потім викласти на рушник і повністю висушити. Нарізати гливи довільними шматочками.
3. В одній із двох заздалегідь підготовлених сковорідок розігріти пару столових ложок рослинної олії. Викласти гливи, накрити кришкою. Через пару хвилин гриби дадуть стільки рідини, що плаватимуть в ній - в цей момент треба відкрити кришку, і нехай вона собі випаровується. Коли сковорода стане практично сухою, додати трохи олії та обсмажувати гливи на сильному вогні, постійно помішуючи, до рум'яного кольору.
4. А тим часом розігрівайте іншу сковороду з невеликою кількістю олії та обсмажуйтє картоплю. Чим суші вона буде, тим швидше і рівномірніше покриється красивою золотистою скоринкою, так що заздалегідь відкиньте її на друшляк. Коли картопля вже добре прихопиться, додайте до неї подрібнену цибулину, посоліть, поперчіть, перемішайте. Смажити на сильному вогні!
5. Через 2-3 хвилини після того, як була відправлена на сковороду цибуля, додайте до картоплі обсмажені гливи. Тільки не забудьте їх попередньо посолити та поперчити!
6. Готуйте ще хвилин 5, намагаючись якомога рідше і акуратніше перемішувати - картопля вже майже готова і може розвалюватися від надто інтенсивних маніпуляцій, перетворюючись на смажене пюре. Тому вогонь має бути досить сильним – прихопився низ скоринкою, акуратно підділи лопаткою, перевернули. За кілька хвилин повторили процедуру. І так далі до повної та беззаперечної перемоги. 7. Готові гливи, смажені з картоплею, подавати гарячими, з-запалу-з-жару! Можна посипати нарубаною зеленню та часником, але це не обов'язково – і так зметуть зі столу, запевняю вас. Смачного!