Ось ці – вареники так вареники! Пухнасті, товсті, тануть у роті! Ех, шкода, що зараз у моді вареники равіолеподібні - вони простіші у виготовленні... Але... ! Вношу свій внесок! Цей рецепт - перевірений віками, від моєї бабусі, бо вона робить їх так, як і багато років тому, коли гарну господиню на Полтавщині розпізнавали саме по варениках!
Інгредієнти:
Яловичина (відварена, у начинку) - 300гр
Свинина (відварена, у начинку) - 300 гр
Цибуля ріпчаста (у начинку) - 1 штука
Яйце куряче (тісто) - 1 штука
Кефір (або кисле молоко, тісто) - 0,5 скл.
Оцет (тісто) - 1 ст. л.
Олія кукурудзяна (тісто) - 1 ст. л.
Борошно пшеничне (у тісто) - 3-5 ст. л.
Сода (у тісто) - 0,5 ч. л.
Масло вершкове (за смаком)
Кількість порцій: 16
Як приготувати "Вареники з м'ясом "Полтавські"":
1. Для початку займемося начинкою. Відварену яловичину навпіл зі свининою – 50:50 (це найсмачніший м'ясний склад!) пропускаємо через м'ясорубку.
2. Цибулю дрібно ріжемо, припускаємо на олії з нейтральним смаком до золотистого кольору.
3. Додаємо подрібнене м'ясо і смажимо, помішуючи, до утворення приємної скоринки. Солимо. Відставляємо, остуджуємо.
4. А тим часом починаємо чаклувати над тістом. Яйце, 100 г кефіру, кислого молока або молочної сироватки збиваємо вилочкою до однорідної маси, додаємо столову ложку оцту, ложку кукурудзяного або розтопленого вершкового масла, продовжуємо збивати. Додаємо 2 столові ложки борошна з гіркою, вимішуємо... Далі черга соди. Ось із цього місця починається кухонна магія – при швидкому помішуванні змінюється звук нашого священнодійства, значить, процес пішов! Додаємо ще одну повну ложку борошна, вимішуємо...
5. І вивалюємо грудку з тіста на підготовлену поверхню. Борошна раджу взяти більше. Тісто наше здається злегка рідким. І його треба ретельно вимісити. Воно не повинно при вимішуванні прилипати до рук, але всередині залишатися еластичним, пружинним... Звичайно, це непросто, потрібен певний досвід. Тісто треба відчувати - бо воно справді як живе! З першої спроби може не вийти, але, навчившись одного разу, виходитиме завжди - руки назавжди запам'ятають особливу еластичність такого тіста!
6. Така кількість тіста – приблизно на 16 вареників. Наш ком потрібно розділити на 4 частини, скачати ковбаски, кожну розрізати ще на 4 частини. Виходять галушки. До речі, це універсальний рецепт тіста – бо саме галушки можна вже варити! Але у нас завдання складніше, тому продовжуємо...
7. Кожну галушечку розкочуємо, щоб вийшов кругляшок. Все у нас вийде! У цьому рецепті обходимося без склянок для вирізки форми – безвідходне виробництво!
8. На арену виходить наша м'ясна начинка, що вже охолола. Продовжуємо священнодіяти! При ліпленні вареників знову ж таки без досвіду не обійтися. Але ж десь його треба взяти! Звичайно, методом спроб і помилок! Навчившись одного разу, ніколи не забудеш, скільки потрібно начинки, щоб вареник не лопнув і щоб не залишилося зайвого тіста. Защипаємо краї – рівно або візерунком – це кому як подобається! Ось моя прабабуся, кажуть, вміла такі тонкі шви робити, що вареники виглядали майже безшовними!
9. Варимо! У киплячу підсолену воду кидаємо 4 або 8 штук, відразу уважно слідкуємо, щоб не причепилися до дна. Накриваємо кришкою, але від плити не відходимо. Тут є секрет. Вода має скипіти 3 рази. Кришка каструлі має бути щільно закритою, і при кожному закипанні помішуємо наші варенички.
10. Тепер вони готові. Виймаємо шумівкою... І відразу ж додаємо вершкове масло і підкидаємо, перевертаючи, наші вареники на тарілці - щоб не злиплися і не залежали! Готово! Я люблю з розтопленим вершковим маслом, але можна подавати і зі сметаною, і з хроном, і з майонезом – справа смаку. Смачного!
Альтернативний варіант приготування з Ютуб