Вареники з вишнею – одна з класичних страв української традиційної кухні. Складно не залити клавіатуру слинами, згадуючи, наскільки смачні, апетитні та соковиті свіжі вареники з вишнею. Думаю, кожен із вас хоча б раз у житті пробував справжні вареники з вишнею. Вареники з вишнею – найсмачніша штука, особливо якщо вишня – свіжа, солодка та соковита. Ще мені подобається те, що частину зліплених вареників можна приготувати і з'їсти відразу ж, а частину можна заморозити - тому що смакових якостей вареники з вишнею після заморозки практично не втрачають.
Інгредієнти:
Вишня (без кісточок) - 1 кілограм
Цукор - 1/2 склянки
Вершкове масло - 1-2 ст. ложки
Молоко - 1 склянка
Яйце - 1 штука
Борошно - 3 склянки
Рослинна олія - 2 ст. ложки
Сіль - за смаком.
Кількість порцій: 6-8.
Як приготувати "Вареники з вишнею":
1. Вишню (без кісточок) кладемо в сито, засипаємо цукром. Сито ставимо в глибоку миску - вишня виділятиме сік, а сік нам потрібен.
2. Тим часом зробимо тісто – таке саме, як на пельмені. Змішуємо молоко, олію та сіль у каструлі. Доводимо суміш до кипіння.
3. Знімаємо з вогню, додаємо невелику кількість борошна. Додаємо яйце, перемішуємо, охолоджуємо. Вводимо борошно, що залишилося. Починаємо замішувати тісто. На присипаною мукою робочої поверхні продовжуємо замішувати тісто. Місимо тісто доти, доки воно не перестане прилипати до рук. Загортаємо тісто в харчову плівку та відставляємо на 20-30 хвилин.
4. Через 20-30 хвилин розрізаємо тісто на кілька частин, кожну розкачуємо у тонкий пласт. За допомогою склянки або форми діаметром 2,5 см вирізаємо круглі коржики з тіста. З тіста, що залишилося, можна скачати новий шар тіста, його теж розкатати і знов нарізати на круглі коржики.
5. Вишню з цукром в ситі добре перемішуємо. Сік, що виділився, в цьому рецепті не використовується - проте він дуже смачний, з нього можна зварити сироп, компот, заморозити на потім або знайти інше раціональне застосування.
6. Беремо круглий коржик тіста, в центр викладаємо трохи начинки. Згортаємо коржик навпіл, заліплюємо краї. Заліпити треба добре, щоб не залишалося жодних отворів, інакше вареники розваляться, а начинка витече.
7. Зліплені вареники обвалюємо в борошні та викладаємо на присипану мукою дошку. Залишилося лише зварити наші вареники.
8. Для цього кладемо їх у киплячу підсолену воду. Варимо вареники на помірному вогні, доки вони не спливуть на поверхню. Випливли вареники варимо ще пару хвилин і дістаємо з каструлі шумівкою. Складаємо готові вареники у велику миску.
9. Обов'язково кладемо в миску з гарячими варениками шматочок вершкового масла або ложку сметани та перемішуємо – це робиться для того, щоб вареники не злипалися разом та не були сухими. Зазвичай вареники подають гарячими, із сметаною. Смачного!
Альтернативний варіант приготування з Ютуб