Холодна закуска з язика, думаю, знайома багатьом. Щороку ми готуємо її до святкового столу. Це та страва, яку не варто ускладнювати, вона й так самодостатня. Дивіться, як я його готую! Заливне з язика можна зробити з використанням не лише свинини, а й яловичини. Кількість води не вказую, тому що за час варіння воно у вас зменшиться, а для заливання потрібно всього 2 склянки, решту бульйону можна використовувати для соусів або приготування супів.
Інгредієнти:
Свинячий язик - 1 штука
Желатин - 2 ст. ложки
Морква - 1 штука
Цибуля - 1 штука
Лавровий лист - 2 штуки
Сіль - за смаком
Перець чорний горошок – 5-7 штук.
Кількість порцій: 4
Як приготувати "Заливне з язика"?
1. Для прикраси заливного можна використовувати варені яйця, зелений горошок, консервовану кукурудзу, ягоди та зелень, маслини без кісточки. Почнемо!
2. Язик ретельно вимийте та пошкріть ножем, зріжте з нього місце штампу (якщо є).
3. Очистіть овочі, поріжте цибулину на 4 частини.
4. У каструлю складіть овочі, язик, лавровий лист та перець горошком. Якщо є корінь петрушки або палички селери, покладіть їх. Через хвилин 10 палички можна прибрати, вони дадуть додатковий смак та аромат. Залийте холодною водою та доведіть до кипіння. Варіть приблизно годину. Через годину приберіть цибулю та моркву, лавровий лист, посоліть язик і варіть ще 1 годину (до м'якості).
5. Коли язик добре проколюється вилочкою, він готовий. Дістаньте його з бульйону та обдайте крижаною водою, це робиться для кращого зняття плівки. Очистіть язик від плівки. Гострим ножем наріжте м'ясо тонкими пластинками.
6. Візьміть тарілочки з високими бортами. Розкладіть на них язик та прикрасу. У мене це квіточки з вареної моркви, ягоди калини, петрушка.
7. У двох склянках бульйону розведіть 2 столові ложки желатину. Перемішайте до повного розчинення останнього, процідіть. І є два способи заливання. Перший - залийте повністю м'ясо та прикрасу бульйоном. І відправте остигати в холодильник на 2-3 години.
8. Другий – залийте частиною желатину, поставте в холодильник, через деякий час знову полийте желатином і так кілька разів, доки на м'ясі не утвориться желатинова плівочка. У такий спосіб я роблю часто. Плюс його в тому, що м'ясо виглядає парадно, не сохне і має первісний вигляд. Розчин желатину при такому способі має бути міцним. А прикрасу до заливного потрібно розкладати разом із останнім шаром желатину.
9. Поставте заливне остигати в холодильнику на 2 години. Готово! Смачного!
Альтернативний варіант приготування з Ютуб