Замовила мені доця котлети по-київськи. Любить вона їх дуже. Подумала я, що на сайті їх давно не викладали. Тим більше, що я трохи відступаю від класичного рецепту, але від цього вони лише виграють. Загалом нагадую кухарям про це ну просто дивовижне блюдо! А для тих, хто стежить за фігурою, скажу: якщо не можна, але дуже хочеться, то можна. Головне знати міру. А оскільки я взагалі того дня, коли готувала такі котлети, влаштовувала собі заїзд на велосипеді із спального району на центральну набережну Дніпра (до речі - найдовшу в Європі) і назад. П'ятнадцять кілометрів туди і стільки ж назад, то без шкоди для фігури я змогла собі дозволити аж дві такі котлетки. Та й на противагу вершковому маслу, панірувальним сухарям і сиру в них є куряче філе - одне з дієтичних видів м'яса!
Інгредієнти:
Філе куряче (дві напівполовинки філе або одне ціле) - 350 г
Вершкове масло - 30 г
Сухарі панірувальні - 50 г
Сир твердий (для панірування) - 50 г
Кріп (тільки листочки) - 0,5 пуч.
Соєвий соус (для маринаду) – 4 ст. л.
Олія рослинна (для маринаду; плюс для смаження) - 1 ст. л.
Сік лимонний – 3 ст. л.
Мед (для маринаду) – 0,5 ст. л.
Томатна паста (для маринаду) – 1 ч. л.
Перець чорний (свіжомелений; для маринаду та для панірування) - за смаком
Часник (для маринаду) - 4 зуб.
Перець червоний пекучий (для панірування) - за смаком
Борошно пшеничне (для обвалювання котлет) - 2 ст. л.
Яйце куряче - 1 штука.
Як приготувати «Котлети по-київськи у сирній паніровці»:
1. Класично котлета по-київськи виготовляється з половинки курячого філе. Але, наприклад, для нас із доцею я одне ціле філе ріжу навпіл, а потім ще раз навпіл. Я відрізаю мале філе, захопивши шматочок великого так, щоб вийшли приблизно рівні половинки. Потім велике філе розрізаю навпіл, не дорізаючи до кінця і розгортаю. Так само надрізаю край великого філе, який залишився на малому. Сподіваюся, пояснила зрозуміло.
2. У класичному рецепті курку не маринують. Але я вважаю, якщо відступ від класики зробить страву смачнішою, і взагалі в цьому немає нічого страшного. Зазвичай курка на смак нейтральна, але завдяки цьому вона чудово вбирає до себе смаки та аромати будь-яких маринадів. Я використовую свій улюблений маринад для курки: 4 ст. л. соєвого соусу, 1 ст. л. олії, 2-3 ст. л. лимонного соку, 0,5 ст. л. меду, 1 ч. л. томатної пасти, свіжомелений чорний перець на смак і 4-5 зубчики давленого часнику. Все з'єдную і збиваю виделкою до емульсії. Можете використовувати будь-який інший улюблений маринад. Якщо хочете чисту класику – не маринуйте взагалі.
3. Заливаємо курку маринадом. Для маринування курки вистачає години. Якщо сильно поспішаєте – можна і 30 хвилин. Я замаринувала ввечері, поставила філе у холодильник, а готувала його вже вранці.
4. Курку відбиваємо через плівку без фанатизму. Потрібно бути обережними, щоб у філе не утворилося дірок, це важливо!
5. З кропу обриваємо листочки. Кріп рубаємо і ділимо на дві рівні частини
6. Сир натираємо на дрібній тертці. Додаємо сир і одну половину зелені до панірувальних сухарів, також додаємо щіпку солі, трохи чорного та червоного перцю і добре все перетираємо. Якщо готуємо для дітей – перець не додаємо.
7. Іншу частину зелені додаємо до попередньо вийнятого з холодильника для розм'якшення вершкового масла. Виделкою добре перемішуємо масло із зеленню. Ділимо масло на чотири частини (за кількістю котлет). З кожного шматочка скочуємо невелику ковбаску і кладемо на край філе.
8. Починаємо загортати. Накриваємо масло пластом курки, підвертаємо бічні краї і завертаємо далі. Приблизно так завертають голубці. Дуже важливо, щоб вершкове масло було щільно загорнуто в м'ясо, воно не повинно витекти під час смаження.
9. Далі обвалюємо котлету в борошні. Це обов'язково потрібно, щоб панірування добре схопилося з м'ясом. Обмочуємо котлету у збитому яйці. І тепер – у паніруванні. Якщо хочете класичний рецепт, то використовуйте чисті панірувальні сухарі.
10. Такі напівфабрикати потрібно покласти в холодильник і смажити безпосередньо перед вживанням. Якщо посмажити заздалегідь, а потім розігріти, то теж буде смачно, але не буде того самого ефекту масла при розрізанні, тому що воно з часом убереться в м'ясо. Смачного!