Коптим сало у квартирі, без коптильні, підручними засобами. Сало виходить смачне, м'яке. Якщо ви любите з'їсти шматочок найніжнішого сальця з чорним окрайцем - ласкаво просимо! Тим більше, що коштуватиме воно вам недорого, адже свіже сало на ринках коштує не таких вже й великих грошей! Українська кухня - ну дуже смачна!
Інгредієнти:
Сало (шийна частина) – 1,5 кг
Часник (головка) - 1 шт
Перець чорний мелений – 1 ч. л.
Перець червоний пекучий – 1 ч. л.
Соєвий соус - 3 ст. л.
Сіль - 2 ст. л.
Лист лавровий - 4 шт.
Гірчиця (готова, гостра) – 2 ст. л.
Цибуля ріпчаста (потрібне тільки лушпиння з 6-7-ми цибулин, можна і більше.) - 6 шт.
Як приготувати «Копчене сало по-домашньому»:
1. Отже, почнемо. Купуємо шийну частину свині. Таке сало ідеально підходить до цього варіанту. Там і м'ясо є, і сало. Все, що любимо - в композиції. Шматок треба брати побільше!
2. На дно каструльки складаємо все зібране лушпиння, попередньо помите. Саме воно надає салу "копченого" вигляду.
3. Заливаємо водою так, щоб наше сало відчувало себе там вільно. Доводимо до кипіння. Як тільки закипіло, додаємо ложку солі. Можна більше. Не хочу здатися нав'язливою, але нагадаю - скільки б багато ви не поклали солі до сала, зайве воно не візьме! Тож не бійтеся пересолити! Значить, вода закипіла, сіль додали... Варимо сало на середньому вогні 20-25 хвилин, а також вмикаємо духовку на 200*.
4. Дістаємо, охолоджуємо. Бульйон можна просто вилити, можна віддати собачкам, якщо такі є.
5. Поки сало остигає та відпочиває після водних процедур, займемося його "одягом". У піалі змішуємо давлений часник, перці, соєвий соус, гірчицю, сіль. Від часнику залиште пару-трійку зубчиків. Усі складові "одягу" ретельно перемішуємо.
6. Лаврушку ламаємо шматочками, зубки часнику (відкладені) ріжемо тонкими пластинками. У салі гострим ножем робимо надрізи (простіше кажучи протикаємо ножем сало не дуже глибоко, але так, щоб помістився часничок з лавром). У ці надрізи заселяємо часник та лавр.
7. Викладаємо сало на фольгу. Ретельно, з усіх боків, змащуємо його нашою ароматною сумішшю-"одягом".
8. Загортаємо фольгу щільно навколо салка, щоб жодна жиринка не витекла (!) і поміщаємо цей дорогоцінний згорток на лист і відправляємо наш пакунок в "парилку"-духовку, на годинку, може трохи менше. Дивимося, якщо сало після часу підрум'янилося, то зменшуємо температуру до 170-180*, трошки розкриваємо фольгу і доводимо сало до кондиції ще хвилин 15-20. Поки цей процес триває, страждаємо від надлишку рідини в роті і бурчання в шлунку.
9. Готове сало знову загорнемо в "пелюшку"-фольгу і даємо "відпочити" до кімнатної температури. А потім у холодильник на пару годин. Помітили, що весь процес нагадує відвідування лазні? Скупалися, попарилися і в кучугуру!
10. А ось тепер настає урочистий момент! Дістаємо сало, нарізаємо тонкими пластинками. До нього, друзі, додаємо солоний огірочок-помідорчик, шматочок чорного хлібця і, звичайно ж, 100 г горілочки! Смачного!