Чи це взагалі можливо, спитаєте ви? Вчора з вами була чудова компанія, панувала святкова атмосфера. Тривала весела та безсонна ніч, і ось ви вже самі не помітили, як випили зайвий келих, а потім - ще один. Тому ранок у новому році може бути не найрадіснішим… На жаль, тільки зранку організм здатний відреагувати найсильнішим головним болем, нудотою та слабкістю. Якщо ви хочете прокинутися не тільки в хорошому настрої, але і в хорошому самопочутті, подбайте про це заздалегідь. Ми підготували кілька простих та корисних порад, які точно не будуть зайвими!
Почніть з їжі. Щоб зменшити негативні наслідки від алкоголю, обов'язково почніть вечір із щільної вечері і лише потім дозвольте собі випити. Алкоголь на порожній шлунок призведе до швидшого сп'яніння. Крім того, обов'язково сплануйте урочисте меню так, щоб у ньому були невеликі фуршетні закуски. Тому обов’язково перекушуйте, наливаючи собі черговий келих.
Тримайте під рукою склянку води. Погане самопочуття вранці пов'язане, у тому числі, із зневодненням організму. Щоб цього уникнути, пийте достатньо води. Ви можете додавати воду в коктейлі або келих з вином. Або чергувати випитий алкоголь зі склянкою чистої води. Непогана альтернатива – заготовити багато льоду та щедро додавати у всі напої. Придумайте кілька смачних безалкогольних коктейлів, які будете випивати між алкогольними. Цей простий лайфхак справді працює!
Якщо ви хочете не тільки весело провести ніч, але й чудово зустріти ранок, спробуйте дотримуватися правила «один напій на годину». Приблизно 60 хвилин потрібно печінці, щоб обробити 1 келих алкоголю. І як би це занудно не звучало, відстеження випитого може дійсно допомогти уникнути негативних наслідків.
Продумайте алкогольне меню. Вибору алкоголю на святковий стіл слід приділити не менше уваги, ніж їжі. За деякими дослідженнями, світлі напої (біле вино, горілка, джин) набагато легше переносяться організмом, ніж темні (коньяк, віскі, ром). Шампанське та інші газовані напої швидше призведуть до сп'яніння, навіть у порівнянні з міцнішим алкоголем. Ну і головне правило - вибравши напій, залишайтеся йому вірними до кінця святкування. Чим більше алкоголю ви змішаєте, тим вище можливість отримати страшне похмілля з ранку.
Добре поспіть. Післяноворічний сон може бути коротким та неспокійним. Перш ніж заснути, подбайте про те, щоб у кімнаті було темно, улюблений вихованець був ситий, а на телефоні вимкнено звук. Після пробудження змусіть себе заснути знову. Зайва пара годин міцного сну допоможуть організму швидше відновитись.
Правильний ранок. Якщо ранок все-таки не став добрим, важливо подбати про себе, незважаючи на погане самопочуття. Підніміть рівень цукру в крові корисними фруктовими соками та вуглеводами. Примусьте себе перекусити, перш ніж продовжите свято. І пам'ятайте, що єдиний вірний спосіб уникнути похмілля та всіх неприємностей із ним пов'язаних – мінімізувати вживання алкоголю або відмовитися від нього зовсім. Але якщо у вас інші плани на новорічну ніч, тоді постарайтеся дотримуватися наших рекомендацій. Подбайте про свій ранок з вечора, і він неодмінно буде добрим!