У літній період багато мешканців багатоквартирних будинків стикаються з дуже неприємною проблемою — відключенням гарячої води. Також буває, що на дачі зовсім немає гарячої води. Але посуд мити треба… Тому господиням доводиться забути про комфортне миття посуду. Також іноді для проведення щоденного миття посуду нагріти необхідну кількість води неможливо. Ось чому доводиться щось робити. Виявляється, без гарячої води гарно вимити посуд досить просто. Головне – озброїтися потрібними засобами. І тоді боротьба з жирним нальотом на столових ложках та виделках, тарілках і навіть на сковороді буде дуже ефективною.
Як прискорити процес миття? Щоб процес очищення посуду від жирного нальоту в холодній воді пройшов набагато легше, слід пам'ятати про основні правила. По-перше, каструлі та сковороди очищайте від залишків їжі відразу після приготування. Тарілки, ложки та виделки - одразу після трапези.
Перед початком миття замочіть посуд у воді. Але ні в якому разі не складайте тарілку одну на іншу! Так вам не доведеться прикладати титанічних зусиль, щоб прибрати жир і з другого боку.
Перший помічник для отримання чистого посуду при наявності тільки холодної воді - гірчичний порошок. Це дуже дієвий засіб, що очищає. Саме до застосування гірчичного порошку вдаються досвідчені господині. Адже це натуральний продукт із досить бюджетною ціною. Майже кожен може дозволити собі його придбання. При тому, що цей порошок завжди стане в нагоді в господарстві, особливо в період відключення гарячої води. Алгоритм миття посуду за допомогою цього засобу є елементарним: у глибокій мисці змішайте гірчичний порошок і воду, щоб отримати консистенцію, що нагадує густу пасту. Нанесіть готову пасту на вологу губку та ретельно протріть нею замочений у воді посуд. Через 5-7 хвилин змийте. У кінці добре прополощіть посуд.
Також непогано відмити жир у холодній воді допоможе харчова сода. Тільки не використовуйте її для очищення тефлонового чи антипригарного покриття. Як застосовувати? Нанесіть невелику кількість соди на вологу губку та пройдіться по поверхні посуду, замоченого раніше. Змийте великою кількістю води залишки нанесеного засобу. Повторно промийте посуд у чистій воді.