Коли готуєш на кухні смажену рибу, будинок наповнюється сильними ароматами. При цьому ваш апетит прокидається і ви мучитеся в очікуванні смачної їжі. Але справжні кулінари знають, що не завжди запахи смаженої рибки настільки добрі. Насправді звичайний запах смаженої риби може стати справжньою проблемою. Адже він швидко просочує домашні речі, волосся і досить стійко тримається деякий час у повітрі. Що ж тоді робити? Точно не відмовлятися від смаження.
Досвідчені господині давно навчилися швидко позбавлятися неприємного запаху на кухні. Якщо слідувати всім рекомендаціям, вже через 5 хвилин у будинку не залишиться і натяку на колишній аромат смаженої чи підгорілої риби. У цьому нам допоможуть деякі перевірені часом народні засоби. Тому що навіть найкращий освіжувач повітря не зможе повністю нейтралізувати запах їжі, що підгоріла. Найчастіше після розпилення освіжувача «аромат» стає ще ядренішим. Щоб цього не допустити, насамперед організуйте провітрювання кухні. Бажано відчинити вікна до початку смаження. А далі переходимо до дієвіших методів.
Наприклад, звичайної соди. Цей універсальний порошок традиційно з'являється практично у всіх лайфхаках, пов'язаних із порядком у будинку. От і в нашій ситуації знадобиться. Насипте пару столових ложок соди в склянку або кухоль і поставте біля плити.
Також, поки щось готуєте, поставте на сусідню конфорку каструлю з водою і доведіть до кипіння. Потім додайте кілька часточок лимона та тримайте на повільному вогні. Кухнею пошириться цитрусовий аромат.
Якщо ви не встежили за сковородою та спалили вміст, тоді покладіть у каструлю з киплячою водою 1–2 ложки соди. Вона посилить дію води з лимоном.
Ще один дієвий метод - у каструлю з водою потрібно додати трохи столового оцту, кілька лаврових листів, приблизно пів чайної ложки порошку кориці та цедру 1 апельсина. Проваріть суміш приблизно 5 хвилин, щоб видалити сторонні аромати.
Як показує практика, навіть найсильніші запахи зникають майже миттєво. Усі засоби доступні і завжди під рукою. А головне, не вимагають особливих затрат та зусиль.